Sağ tuşu kullanmanıza gerek yok / No need to right click
logo

Hakkında

Şafak Yavuzlar

Profesyonel Mimari Fotoğrafçı, İç Mimar ve Çevre Tasarımcısı

Kütahya'da doğdu. Fotoğraf tutkusu babasının ilkokul girişinde bulduğu ZENIT 7 fotoğraf makinesi ile çocuk yaşlarda başladı.

Zaman, dünyanın bu küçücük kutuya nasıl sığdığını, zamanın içinden alınmış anların nasıl donup kaldığını anlamaya çalışırken hızla aktı. Üniversite yıllarında Mimarlık eğitimini aldığı Bilkent Üniversitesi' nde fotoğrafçılık dersini seçti, artık zamanı durdurma sanatının mutfağındaydı. Farklı bakış açısı çektiği karelerde kendisini belli ediyordu. Hayatını kazanmak için sürdürdüğü işinden bulduğu her fırsatta, uçsuz bucaksız doğaya, eski uygarlıkların kurduğu şehirlere gitmek için inanılmaz bir tutku duyuyordu.

Yerli ve yabancı bir çok fotoğraf sanatçısından eğitimler aldı. Gelişime açık olduğu için kendisine katkı sağlayabilecek her türlü eğitime katılım sağlamaya devam etmekte olup, eğitim aldığı fotoğraf sanatçıları arasında Daniel Cheong gibi dünyaca ünlü fotoğrafçılar bulunmaktadır.

2012 yılından itibaren özellikle Mimari, Manzara ve Hava fotoğrafçılığı alanlarında yoğunlaştı, portfolyosunu genişletti. Dünyanın ve Türkiye' nin bir çok farklı köşesinde gerçekleştirdiği sıra dışı mimari, manzara ve hava fotoğrafı çekimlerinde her zaman aynı ilkelerle hareket etti ; her fotoğraf, kullanılan teknik ekipmanın tüm yetenekleri kullanılarak oluşturulmalı, alışılmış bakış açıları yanında, görülmeyen açılar da keşfedilmeli, çektiği her fotoğraf bir önceki fotoğraftan güzel ve kaliteli olmalıdır.

Fotoğraflarında , izleyen gözlere yaşattığı renk şölenini "insan gözünün sahip olduğu geniş dinamik aralıkla, fotoğraf makinelerinin buna kıyasla daha dar olan dinamik aralığı arasında bir köprü oluşturmak" olarak tanımlamaktadır.
Farklı bakış açısı ve kullandığı teknikler ile ulusal ve uluslararası düzenlenen fotoğraf yarışmalarında başarı ödüllerine layık görüldü.

Ulusal ve uluslararası tanınma bilgisi için lütfen tıklayın.

Evli ve iki çocuk babası olan Şafak Yavuzlar, amatör ruhunu kaybetmeden profesyonel Mimari, Manzara ve Hava fotoğrafçılığı ve eğitmenliği yapmaktadır.

Profesyonel sonuçlara çok uygun fiyatlarla ulaşın, rekabet gücünüzü katlayın!

Şafak Yavuzlar Profesyonel Mimari Fotoğrafçılık hizmetlerinden uygun koşullarla yararlanmak için hemen iletişim formunu doldurun, size ulaşalım!

 • 5 star review  Safak is the greatest and most creative photographer ever!

  thumb Regina Gutwill
  4/09/2018

  5 star review  He is Awesome moment capturer... I Love his Photography ... Lot of things to learn from Mr. Safak... I would love to learn from him.. I Thank you for your contribution to the world of Photography... I wish All best wishes to you sir.

  thumb Devdatta N. Ujjankar
  5/08/2018

  5 star review  Şafak Yavuzlar ; Çalıştığı projelerde detaylara önem veren, titiz, bütçeye sadık kalan ve verilen sürede çalışmasını tamamlayan , çektiği fotoğraflarla etkileyici görüntüler elde eden ve her zaman çalışılmak istenen harika bir fotoğrafçıdır.

  thumb Nur Tepe Yavuzlar
  4/09/2018