Ne yapıyorum?

Tasarım yapıyorum, inşa ediyorum, tasarladıklarımı 3D yazıcılarla basıyorum, fotoğraf çekiyorum, çektiklerim beğeninize değer bulunuyor, yurt içi-dışı bir çok basın organında yayınlanıyor…

Nasıl yapıyorum?

Bu kadar küçük bir yazı kutucuğunda bunu anlatmak çok zor. Çok titizim, özenliyim…

Neler yaptım?

Neler yaptığımı, internet sitesimin sayfaları arasında bulabilirsin, okumaya devam et lütfen…

200+

Mutlu Müşteri

49.000

Çalışma Saati

100.000+

Çekilmiş Fotoğraf

214

Tamamlanmış Proje

Kütahya’da doğdu. Fotoğraf tutkusu babasının ilkokul girişinde bulduğu ZENIT 7 fotoğraf makinesi ile çocuk yaşlarda başladı.

Üniversite yıllarında tam burslu olarak İç Mimarlık eğitimini aldığı Bilkent Üniversitesi’ nde fotoğrafçılık dersini seçti, artık zamanı durdurma sanatının mutfağındaydı. Farklı bakış açısı çektiği karelerde kendisini belli ediyordu. Hayatını kazanmak için sürdürdüğü işinden bulduğu her fırsatta, uçsuz bucaksız doğaya, eski uygarlıkların kurduğu şehirlere gitmek için inanılmaz bir tutku duyuyordu.

Yerli ve yabancı bir çok fotoğraf sanatçısından eğitimler aldı, eğitim aldığı fotoğraf sanatçıları arasında Daniel Cheong gibi dünyaca ünlü fotoğrafçılar bulunmaktadır.

2012 yılından itibaren özellikle Mimari, Endüstriyel ürün, Yiyecek, Manzara ve Hava fotoğrafçılığı alanlarında yoğunlaştı, portfolyosunu genişletti. Dünyanın ve Türkiye’ nin bir çok farklı köşesinde gerçekleştirdiği sıra dışı mimari, endüstriyel ürün, yiyecek, manzara ve hava fotoğrafı çekimlerinde her zaman aynı ilkelerle hareket etti; alışılmış bakış açıları yanında, görülmeyen açılar da keşfedilmelidir.

Fotoğraflarında , izleyen gözlere yaşattığı renk şölenini “insan gözünün sahip olduğu geniş dinamik aralıkla, fotoğraf makinelerinin buna kıyasla daha dar olan dinamik aralığı arasında bir köprü oluşturmak” olarak tanımlamaktadır.

Farklı bakış açısı ve kullandığı teknikler ile ulusal ve uluslararası düzenlenen fotoğraf yarışmalarında başarı ödüllerine layık görüldü.

Evli ve iki çocuk babası olan Şafak Yavuzlar, amatör ruhunu kaybetmeden profesyonel Mimari, Manzara ve Hava fotoğrafçılığı ve eğitmenliği yapmakta, yeni mimari ve ürün tasarımlarına imza atmakta, bunları üretmektedir.